The Official Ferrari Opus to ekskluzywny album o włoskiej marce, który wyceniony jest na 150 000 dolarów

The Official Ferrari Opus to ekskluzywny album o włoskiej marce, który wyceniony jest na 150 000 dolarów

Gdybyście mieli wolne 150 000 dolarów, wolelibyście przeznaczyć je na sportowy samochód czy książkę o Ferrari? Tak, zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to pytanie retoryczne, ale w świetle istnienia książki o Ferrari, która kosztuje tyle co naprawdę dobre auto, musieliśmy je zadać. Publikacja The Official Ferrari Opus kosztuje 150 000 dolarów, a ilość zer, którą widzicie nie jest efektem nadgorliwego stukania w klawiaturę. Ten album, wydany przez Kraken Opus - brytyjskie wydawnictwo, które specjalizuje się w tego typu luksusowych memorabiliach - to niewątpliwie najdroższa książka świata.

Spieszymy zatem z wyjaśnieniami, skąd tak wysoka cena książki. Kraken Opus, jak na wydawnictwo o tak wysokim statusie przystało, dołożyło wszelkich starań, aby publikacja była wyjątkowa w każdym calu. Począwszy od symbolu Ferrari, czyli wierzgającego konia, wysadzanego 30 diamentami, przez autografy złożone przez Fernando Alonso, Felipe Massa i Lucę di Montezemolo, na okładce z czerwonej skóry skończywszy.

Na 825 stronach znajdziemy ponad 2000 zdjęć wszystkich modeli, jakie kiedykolwiek opuściły fabrykę Ferrari - od samochodów produkcyjnych po auta wyścigowe. Na fotografiach zobaczymy też wszystkich kierowców, którzy pojawiali się w teamie Ferrari od 1947 roku.

 

The Official Ferrari Opus zostało wydane w kilku wersjach, jednak diamentowa edycja jest jedną z najrzadziej spotykanych. Prawdę mówiąc, do każdego kraju trafił tylko jeden egzemplarz tego wydania. Żeby postawić przysłowiową kropkę nad "i" dodamy jeszcze, że album zapakowany jest w pudełko wykonane z włókna węglowego, a fotografie przeglądać należy w dołączonych do zestawu, białych rękawiczkach.

Jeżeli chcecie, aby ten unikat ozdobił waszą biblioteczkę (chociaż w tym wypadku sugerujemy wyeksponowanie albumu w kuloodpornej gablocie), stańcie do walki o swoją kopię podczas aukcji organizowanej przez Sotheby's.

źródło: Carscoops

sznyt tygodnia

najnowsze