Retro-futurystyczny telewizor z lat 60. doczekał się swojej współczesnej wersji

Retro-futurystyczny telewizor z lat 60. doczekał się swojej współczesnej wersji

Koreańskie studio PDF Haus wzięło na warsztat telewizor z lat 60. i inspirując się retro-futurystycznym designem modelu Teleavia P111 z 1966 roku stworzyło jego współczesną wersję, napakowaną technologią na miarę XXI wieku. W połowie ubiegłego stulecia, w raz z pojawieniem się boomu na filmy sci-fi w stylu "Kosmicznej Odysei" Stanleya Kubricka, nastała moda na sprzęty o zaokrąglonych kształtach, które miały wnieść odrobinę kosmicznego klimatu do przeciętnie urządzonych, amerykańskich salonów.

Mimo upływu lat, design Teleavia P111 wydaje się idealnie wpisywać w panujące we wzornictwie trendy. Projektanci z PDF zachowali plastikową obudowę, jednak wyszczuplili nieco ekran i znacząco zmniejszyli panel kontrolny z przodu. Tył telewizora skrywa z kolei wejścia HDMI, USB, PB, PR, YLR, WPS i RBG. Nawiązaniem do oryginalnego wyglądu jest także skórzany uchwyt, który pozwala na przenoszenie sprzętu w dowolne miejsce.

Głośniki znajdują się z tyłu i w przednim panelu pod ekranem. Nowa wersja retro-telewizora wyposażona jest także w pilota, który idealnie mieści się w dłoni.

 

Musimy przyznać, że to wyjątkowo ładny projekt, który ma szansę zaspokoić gusta miłośników designu, oldschoolowych klimatów i technologii.

 

źródło: Coolector

sznyt tygodnia

najnowsze