Vespa zamierza wprowadzić swój pierwszy elektryczny skuter już w 2018 roku

Vespa zamierza wprowadzić swój pierwszy elektryczny skuter już w 2018 roku

Elettrica - takie imię otrzymał pierwszy w pełni elektryczny skuter Vespa, który mimo zastosowanych w nim nowoczesnych technologii, wciąż zachwyca charakterystycznym dla marki designem, podrasowanym na miarę XXI wieku. Projekt skutera został zaprezentowany w zeszłym roku na targach EICMA w Mediolanie, a podczas tegorocznej edycji ujawniono więcej szczegółów technicznych. Tym samym wiemy, co będzie oferował pojazd, który trafi do sprzedaży w 2018 roku.

Wciąż zachwycamy się piękną sylwetką Elettrici, jednak równie duże wrażenie robią jego możliwości. W pełni naładowana bateria pozwala na przejechanie odcinka o długości 100 km. Naładowanie baterii zajmuje cztery godziny. Sercem skutera jest silnik, który dostarcza nieprzerwaną moc w postaci 2kW i moc szczytową równą 4kW. Warto wspomnieć także o 199 nM momentu obrotowego.

Elettrica jest niebywale cicha, przyjazna środowisku, zaawansowana technologicznie, a dodatkowo posiada platformę multimedialną, która łączy smartfona z pojazdem.

Mimo braku informacji o cenie, jesteśmy w stanie się założyć, że Elettrica bardzo szybko stanie się jednym z najchętniej wybieranych modeli z oferty włoskiej marki.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze