Ryszard Horowitz dla Ford Vignale – wspomnienie wspaniałej wystawy

Ryszard Horowitz dla Ford Vignale – wspomnienie wspaniałej wystawy

Po dwóch tygodniach wystawa „Horowitz Ford Vignale” opuściła mury warszawskiej galerii. Projekt skierowany do fanów światowej sławy fotografa oraz miłośników motoryzacji spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Na ścianach galerii Rabbithole Art Room zobaczyć można było 13 prac Horowitza: 9 fotografii przedstawiających modele Forda z ekskluzywnej linii Vignale oraz 4 zdjęcia z 1982 roku (dotąd niepublikowane w Polsce), za które 35 lat temu artysta otrzymał najważniejszą nagrodę reklamową branży motoryzacyjnej – Gold Caddy.

Oficjalne otwarcie wystawy „Horowitz Ford Vignale” miało miejsce pod koniec września w galerii Rabbithole Art Room. Podczas wernisażu Ryszard Horowitz opowiedział o tym jak wyglądała praca nad koncepcją zdjęć.

Zależało mi, aby odróżnić nowe zdjęcia od tych z lat 80. Wtedy, w czasach fotografii analogowej, wywoływania zdjęć w ciemni, robienia tzw. masek fotograficznych, nie mogłem pozwolić sobie na tak odważne kompozycje. Teraz mając do dyspozycji komputer chciałem stworzyć ciekawe i zdecydowanie „niekatalogowe” zdjęcia samochodów. – powiedział Ryszarda Horowitz.

Zakończona wystawa była uhonorowaniem współpracy Ryszarda Horowitza z Fordem, za którą fotograf 35 lat temu otrzymał w Detroit nagrodę Gold Caddy. Seria zdjęć, spośród których każde to dzieło sztuki nowoczesnej nie była dotąd publikowana w Polsce. Bohaterami nowych zdjęć były cztery modele z ekskluzywnej linii Vignale – Mondeo, Kuga, S-Max i Edge.

Vignale to ekskluzywna wersja modeli Forda, która cechuje się wyjątkowym designem, jakością oraz dbałością o szczegóły. Kwintesencją koncepcji Ford Vignale jest połączenie autentycznego rzemiosła z najnowszymi technologiami. Niemal tymi samymi słowami można scharakteryzować twórczość Ryszarda Horowitza.

Ryszard Horowitz to fotograf, artysta i specjalista w dziedzinie zdjęć reklamowych, prekursor cyfrowego przetwarzania fotografii. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Wymyka się tradycyjnym podziałom na prace komercyjne i artystyczne.

 

 

 

źródło: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze