5 najbardziej wystrzałowych samochodów, które zostały sprzedane na aukcjach

5 najbardziej wystrzałowych samochodów, które zostały sprzedane na aukcjach

Chyba nie przesadzimy, kiedy napiszemy, że aukcje samochodowe to pewnego rodzaju rozrywka w świecie naprawdę bogatych ludzi. Patrząc na ceny jakie osiągają niektóre auta, można wywnioskować, że ktoś to wydaje prawie 40 milionów dolarów na Ferrari 250 GTO, spełnia po prostu swoją zachciankę. Pisaliśmy już o najdroższych egzemplarzach, które poszły pod młotek, dlatego dziś przyjrzymy się modelom, które oprócz ciekawej historii, mają także ciekawy wygląd.

Zobaczcie pięć samochodów sprzedanych na aukcjach, które według nas są jednymi z najciekawszych.

5. Mercedes-Benz 540K Special Roadster

Pięknie odrestaurowany, srebrny Mercedes z 1937 roku sprzedany za 9 680 000 $, to kwintesencja przedwojennego stylu i klasy. Wyobraźcie sobie, że podjeżdżacie takim cackiem po swoją drugą połówkę.

4. Volvo Bertone Custom 2 Door Coupe

Mimo, że w nazwie widzimy Volvo, jedynie zewnętrzna część pochodzi z tego samochodu. Do jej pomalowania użyto zielonego lakieru Forda o nazwie "Gotta Have It Green". Pod maską znajduje się silnik z Chevroletta LS3. Większość elementów w aucie zrobiona została na zamówienie, dlatego zdecydowanie mamy tu do czynienia z oryginalnym i unikatowym pojazdem.

3. Audi R8 Spyder V10

Audi wyprodukowało dwa egzemplarze błyszczącego R8, żeby wspomóc fundację Eltona Johna. Oba samochody zostały sprzedane za 988 000 $.

2. BMW M1 Frank Stella Art Car

W 1975 roku BMW rozpoczęło swój artystyczny projekt, angażując światowych artystów, którzy mieli potraktować samochody marki, tak jak płótno. Kierowca rajdowy, Peter Gregg przekonał artystę Franka Stellę, żeby ten pomalował jego prywatne M1. W 2011 roku niezwykły model został sprzedany za 854 000$.

1. The "Otis" Maybach

Kilka lat temu Kanye West i Jay Z nagrali wspólną płytę, którą promował klip do piosenki "Otis". To właśnie stąd kojarzycie to auto, które z pięknego Maybacha zamieniło się w straszydło na czterech kołach, nienadające się do jeżdżenia. Mimo wszystko znalazł się ktoś, kto zapłacił za nie 60 000 $, a pieniądze z licytacji zostały przeznaczone na cele charytatywne. Ostatecznie można je potraktować jako awangardową instalację artystyczną, do której rękę przyłożył sam Kanye i Jay Z.

Jeżeli nie pamiętacie, jak raperzy doprowadzili luksusowe auto do takiego stanu, zostawiamy was z legendarnym klipem.

sznyt tygodnia

najnowsze