Auto z misją – BMW zaprezentowało wyścigowy model M8 GTE

Auto z misją - BMW zaprezentowało wyścigowy model M8 GTE

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie obfitują w przełomowe wydarzenia. Jedynym z nich było zaprezentowanie przez BMW modelu M8 GTE - pierwszego samochodu od 2011 roku, który przeznaczony jest do startu w wyścigach. Jego debiut na torze Rolex 24 by Daytona, przewidziany jest na styczeń przyszłego roku.

Skoro nowe BMW ma mierzyć się na torach wyścigowych, jak więc wygląda jego wnętrze? M8 napędzane jest 4-litrowym, podwójnie doładowanym silnikiem V8 o mocy 500 KM.

Jak na sportową wersję przystało, M8 GTE prezentuje agresywną sylwetkę, którą wyróżnia masywne skrzydło. Inżynierowie BMW chwalą się też zastosowaniem nowym algorytmów, które pozwoliły na zwiększenie aerodynamiczności pojazdu. W oczy od razu rzucają się ogromne wloty powietrza.

Auto waży zaledwie 1220 kg, dzięki zastosowaniu włókna węglowego do budowy nadwozia. W wyścigowym M8 zastosowano także system kontrolujący trakcję, a wiele komponentów zostało wyprodukowanych przy użyciu drukarki 3D.

Ciekawi jesteśmy pierwszych doniesień z torów wyścigowych. Wszystko wskazuje na to, że BMW M8 GTE ma duże szanse na to, by zagrozić konkurencji.

żródło: BMW

sznyt tygodnia

najnowsze